Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby 2017

2. 10. 2017

     Kdo už nějakou dobu sleduje moje myšlenkové pochody ví, že k volbám zásadně nechodím a pokaždý vyzývám k jejich bojkotu. Důvod je prostý: ideově mám nejblíž k anarchismu, prakticky jsem apolitička; vím moc dobře, že mezi politiky je to samej psychopatickej prolhanej zmrd, kterýmu jde především o jeho vlastní prospěch a moc. Skutečná demokracie tu není a pravděpodobně nikdy nebude: ať už zvítězí kterákoli strana, pravice nebo levice, vždycky bude vytvářet takovej systém, kterej bude zvýhodňovat úzký okruh mocných a bohatých a podrobovat jim většinu obyčejných lidí. Takže k zásadní změně nedojde NIKDY. Alespoň ne skrz volby... Změní se jen jednotlivý detaily. Ty ovšem někdy můžou být docela zásadní... A právě kvůli jedné takové jednotlivosti jsem se rozhodla, že letos zcela VÝJIMEČNĚ volit půjdu.

     O jakou záležitost se jedná? Samozřejmě o uprchlickou krizi... Sice se Česka zatím nijak závažně nedotýká, ale není vyloučeno že by mohla. Postup EU při řešení této krize je nejen riskantní, ale přímo masochisticky sebedestrukční. I když je každýmu inteligentnímu člověku jasné, že jsou mezi imigranty i skuteční uprchlíci - lidi postižení válkou mající na azyl nárok - a bezproblémoví lidi, kteří chcou pracovat, naučit se jazyk atd., není možný nechat nekontrolovaně pobíhat po Evropě masy lidí, kteří neprošli žádnou bezpečnostní prověrkou a spousta z nich si žádnou vstřícnost nezaslouží nebo přímo představuje nebezpečí (tj. lidi neochotní pracovat nebo se vzdělávat, zloději a násilníci, ortodoxní muslimové a samozřejmě taky teroristi). Za vše hovoří už jen fakt, že za poslední 2 roky bylo v Evropě víc teroristických útoků než za předchozích 10 let a v oblastech, kde se vyskytuje hodně muslimských imigrantů, dochází ve větší míře k loupežným přepadením, znásilněním apod. Kvóty které se EU snaží jednotlivým zemím vnucovat opravdu nejsou řešení.

     Takže? Koho volit? Kdo by mohl uplatnit nejefektivnější a nejrozumnější řešení? Rovnou jsem vyloučila nácky, komouše, i strany typu ČSSD, ODS apod. - tam je to samej čurák... Vyloučila jsem i Pitomiovu SPD, která je až moc extremistická a xenofobní. Vybrala jsem 3 strany, který pro mě byly vždycky ty sympatičtější, prošla jejich program a nakonec zvolila svýho favorita: takto jsem se zajímala o Stranu zelených, Pirátskou stranu a Stranu svobodných občanů.

     V čem jsou mi sympatičtí Zelení (nepočítám věci typu zlepšení pracovních podmínek atd. - to slibujou všichni): jsou pro zrušení EET a podporujou ekologické zemědělství a ochranu přírody. V čem mi sympatičtí rozhodně nejsou je právě to, kvůli čemu k těm volbám jdu: jejich postoj k migrační krizi je ryze "sluníčkářský" a hodlají postupovat stejně jako Německo... Takže Stranu zelených bohužel opravdu NE.

     Co se týče Svobodných... Oceňuju jejich snahu o omezení byrokracie, zrušení EET, vůli řešit pozitivní diskriminaci na poli sociálních dávek a bytů, záměr omezit BIOpaliva ("BIO"paliva) a hlavně odmítání kvót na imigranty. Nějaký bližší popis toho, jak by chtěli migrační krizi řešit, jsem ovšem nenašla a co se týče té ekologie, zrušením povinného používání BIOpaliv a dalšími změnami v této oblasti sledujou spíš finanční výhody než že by jim skutečně šlo o krajinu a kvalitu potravin...

     A Piráti? Jejich heslo "Více svobody, méně buzerace" hovoří za vše: prosazujou přímou demokracii, kdy je moc politiků alespoň omezena a lidi tak mají větší vliv na rozhodování, jsou proti cenzuře a celkově omezování lidských práv, jsou proti přehnaným represím ze strany policie, chcou legalizovat trávu pro lékařské i rekreační účely, prosazují "pirátskou politiku" týkající se sdílení na internetu,... Podobně jako Zelení jsou pro podporu drobných zemědělců, rodinných farem a ekologického zemědělství, chcou zrušit EET, ale hlavně... Hlavně jsou snad jediná strana, která má skutečně rozumný návrh na řešení migrační krize, který není extrémní ani na jednu stranu, tj. není ani xenofobní či islamofobní, ale ani tak úplně "vítačský". Odmítají kvóty a navrhují vyřizovat žádosti o azyl MIMO hranice EU za důsledného dodržení bezpečnostních podmínek s tím, že si každá země sama určí kolik lidí je ochotná přijmout a taktéž si určí preference na migranty (např. kvalifikace v určitých oborech, dosažené vzdělání, znalost jazyka atd.), na jejichž základě je potom bude přijímat. Výsledkem bude maximální omezení pohybu nežádoucích osob typu teroristi, zločinci, nefachčenka apod. po evropské (a tedy i české) půdě a zároveň vstřícný přístup vůči slušným přistěhovalcům bez ohledu na jejich národnost nebo vyznání a pomoc těm, kteří ji skutečně potřebujou - značka ideál, no ne? Více informací zde: http://wiki.pirati.cz/stanoviska/piratske_stanovisko_k_vlne_uprchliku_-_jednotne_azylove_rizeni_v_evrope_plan_na_integraci_uprchliku_v_cesku

     Takže já mám jasno: k volbám letos výjimečně jdu a VOLÍM PIRÁTY!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< říjen / 2017 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 2094
Měsíc: 221
Den: 10