Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Totální nasazení + Deratizéři (30.11. 2018 Brno)

1. 12. 2018

     Konečně jsem zas byla (snad po 2 letech) na pořádným punkovým koncertě... A stálo to kurva za to! B-) 

     V Elevenu jsem byla naposled na N.V.Ú. s Ilegality - od té doby prošel klub drobnou změnou v designu a když se tak dívám na program, už nějakou dobu má i jinou dramaturgii než na začátku - dalo by se říct, že je Eleven čistě rockáč s výrazným zastoupením různých odnoží punku (zezačátku tam občas bývaly i elektronický akce, což už teď asi nehrozí, ale vůbec to nevadí vzhledem k tomu, z kolika klubů můžou brněnští ravers vybírat).

     Jak jsem říkala, dlouho jsme tam nebyli, takže nám chvilku trvalo klub najít, ale pak jsme narazili na skupinku pankáčů, což znamenalo že jdem správným směrem :-). Na místo činu jsme dorazili kolem deváté - klub už byl slušně zaplněnej a Deratizéři už měli odehranou asi třetinu svého setu. Je to sympatická, zábavná ska-folk-punková kapela (v nástrojovém složení: bicí, kytara, kontrabas, saxofon, pozoun, flétna, tamburína a kombinace mužského a ženského zpěvu) a zároveň druhá kapela frontmana a spoluzakladatele Totálního nasazení Sváti Švába. Už dřív jsem od nich slyšela pár písniček a pár jsem si jich stáhla, ale nemám je naposlouchaný. Což ale vůbec nevadilo, páč to měli dobře nazvučený a refrény byly chytlavý a dobře zapamatovatelný (takže je můžeš prakticky hned zpívat, i když je nemáš naposlouchaný). Dobře jim to šlapalo, bylo to energický a vtipný a dole v kotli se pogovalo už teď, takže atmosféra parádní od samýho začátku :-).

     Samotní Totáči měli začít hrát okolo desáté a ani nevím, jestli tento plán dodrželi a jak dlouho hráli, páč čas jsem nechala kdesi v šatně a celý jejich vystoupení mě bavilo tak, že uteklo jak voda... Zahráli všechny zásadní vály který jsem chtěla slyšet ("Nazi Czech", " Don Quijote de la Ganja", "Největší z nul", "Protidavová", "Pseudoradikál") kromě jednoho novějšího, kterej je i aktuálně můj nejoblíbenější od nich - "Je mi to líto" - prý kvůli tomu, že s sebou neměli P.P. Cvoka (bývalej kytarista TN, kterýho 5 let zpátky vystřídal Karloss Máša - toho si pamatuju ještě s Jaksi taksi :-) ), čímž mě trochu nasrali, ale asi jim to odpustím :-P. Úplně nejlepší bylo, když jako poslední song před přídavkem hráli "Černobílý svět" - atmosféra v kotli byla naprosto neuvěřitelná a řval celej klub, prostě bomba! Krom toho hráli i spoustu skvělých válů, který jsem neznala nebo je nemám tolik naposlouchaný ("Otevřete oči", "Zapomenutý sny", "Oceloví ptáci", "Australská", "Kanálník", "Antoš", "Irská", "Zloděj z Bagdádu", "Kdo jsi",...) a celou dobu se pogovalo jak o život (jako bonus na mě 3x spadl asi 150ti-kilovej týpek :-D), i stage diving byl <3. Museli hrát tak 2 hodiny si myslím...

     Nevím jestli bylo vyprodáno, ale účast byla dost slušná, rozhodně větší než posledně na N.V.Ú (proto mě docela překvapilo, že nikde nebyly žádný fronty - ani u vstupu, ani u šatny, ani na baru, na WC, nikde...); taky byl oproti této akci o dost lepší zvuk. Totáči nejenom že jsou jedna z nejlepších českých punk/SKA kapel a výborní hudebníci, ale taky absolutní pohodáři: měla jsem možnost po koncertě chvíli kecat s Karlossem a byl moc příjemnej a v pohodě :-). Čímž samozřejmě neříkám, že N.V.Účka nejsou - taky je mám hodně ráda, ale z tohoto koncertu jsme byli s mladým tak nadšení a měli z kluků natolik dobrej dojem, že jsme museli Totáče podpořit a pořídit něco z jejich merche :-D B-).

     Po skončení nechali klub ještě asi hodinu otevřenej, tak jsme ještě popíjeli dvanáctky Draky, fajčili, sdělovali si dojmy z obou kapel a tak... No a pak chálka a dvojkovým rozjezdem domů, totálně spokojení (a nasazení) :-). 

     Poslední větou říkám, že to byl neskutečnej koncert; dík těm co se podíleli na jeho organizaci, co na něm hráli, co se stavili a podíleli se na atmosféře a až uvidíš, že někde hraje Totální nasazení, vůbec neváhej a zúčastni se, stojí to za to ;-).

     Brzo se tady na blogu objeví 3 minirecenze na nedávno vydaná alba známých českých kapel ovlivněných punkem, tak kdybys neměl/a co číst, víš kam jít ;-). Jo a v tomto článku najdeš ještě hodně punkových akcí, co se u nás uskuteční do konce prosince: http://www.ravepunkerz.estranky.cz/clanky/aktualne/pozvanky---punkove-akce-podzim-zima-2k18.html a tady v odkaze punk kalendář na zimu 2019 (asi bude lepší to taky psát takhle do kalendáře, i když těch akcí není zas tolik): http://drive.google.com/open?id=1D3RY8LFiDRzTIplS4ShmeFp4mXPiySdy        

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář