Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Špilberk Open Air 2017

3. 7. 2017

     Tak jsme navštívili druhý ročník Špilberk open-airu, který je v režii lidiček z brněnského Vibe Clubu. Vydrápali jsme se nahoru cirka kolem půl desáté, kontrola lístků a security prohlídka proběhla rychle a bez zbytečnýho hrocení, ne jak v Sonu :-). Malá chillout zóna byla zaplněná už o té půl desáté, takže jsme se tam prakticky vůbec nezdržovali a dali jsme si pivko na lavičce u vstupu - ceny byly mimochodem příznivé, ne jak v Sonu nebo na Áčku :-)... Teda až na rezervaci stanů od Meduse v chillout zone: posezení ve svítících stanech (co vypadaj jak medúza :3) pro 6 lidí s koktejlovou vodní dýmkou může mít super atmosféru, ale rezervace předem na hodinu (!) za litr je fakt nechutný a za 750,- na místě není o moc lepší... Za tu hodinu tu dýmku ani nevykouříš - beztak počítaj s tím, že tam lidi budou chtít být dýl a vypláznou další tisícovku :-ú... Whatever.

     Hlavní stage byla na hlavním nádvoří a byla fakt epic - hrozně se mi líbila obrovská plachta, co byla natažená nad stagí a valila na ní videoprojekce (+ další světla byla za DJem) - když byla tma a člověk stál dál, přibližně uprostřed, mělo to vyloženě pohlcující efekt. Jen ty, světla a music - jinej svět :-). Druhá stage, která se loni nacházela v hradním příkopu, byla tentokrát umístěná na menším před-nádvoří a to z toho důvodu, že prostor v příkopu je prý pietní místo a tak to památkáři zatrhli... Přijde mi, že to snad museli vědět už ten minulej rok, že to je pietní místo, ale co už. V každým případě je to škoda - loni jsem na akci nebyla, ale podle fotek, videí i toho co psali lidi, to v tom příkopu bylo TOP... Ale holt se asi nedá nic dělat.

     Chillout zóna byla, jak už jsem říkala, malá a hned od začátku zaplněná - když jsme se tam došli podívat, hrál tam zrovna nějakej minimal, zbytek noci jsme ovšem trávili jinde - hlavně na main stage. První koho jsme slyšeli byl Schwa. Čekala jsem ze začátku něco víc deep, ale vůbec mi to teda nevadilo, že to bylo víc techno :-). Hudební vrchol večera pro mě představoval následující b2b set, kterej odehrál Kim Pixa a Dean Demanuele. Kim do toho trochu míchal electro, nebylo to špatný, ale nejvíc zandával právě Dean, se kterým se střídal B-).

     Headlinera H.O.S.H.e jsem zaregistrovala, ale moc jsem z něj neslyšela, protože jsem asi 2 hodiny lítala po celým areálu jak magor. Proč? Dám ti užitečnou radu... Nikdy, NIKDY... nenechávej tašku se všema věcma svýmu přiopilýmu parťákovi, obzvlášť když už seš sám/a přiopilý/á a je zvýšená pravděpodobnost, že se ztratíte :-D. Klasicky jsme se blbě domluvili a každej jsme na sebe čekal někde jinde... Jako chodit po fesťáku, na kterým je asi 2000 lidí, bez peněz a bez telefonu a někoho hledat, to fakt nechceš :-D. Když jsme se našli, bylo to asi nejrozporuplnější shledání v mým životě - byla jsem neskutečně ráda a zároveň jsem ho chtěla zabít, miláčka :-D <3. Mimochodem, jako největší a vlastně asi i jediný organizační nedostatek vidím absenci šaten. Organizátoři o ní informovali dopředu a jako zdůvodnění uvedli, že je akce jen jednodenní - to chápu v případě možnosti stanování, ale ta šatna fakt chyběla a že byla akce jen jeden den nevidím jako pádný důvod. Brňáci co přišli zapařit a ráno dom se podle toho mohli zařídit lehce, ale když někdo valí z akce na víkend pryč, bere si s sebou víc věcí žejo a tahat se celou dobu s taškou je zaprvý nepohodlný a zadruhý nebezpečný, viz výše... :-D.

     Každopádně jsme pak zamířili na 2nd stage, na které jsme ještě prakticky nebyli a kde zrovna končil svůj set Luckie. Chtěla jsem ale slyšet hlavně Orbitha, kterej mě nezklamal nikdy a ani tentokrát :-). Poslední cca hodinu jsme strávili zase na main, kde závěrečný set připadl na Andrew Darena, kterej pokud se nepletu, stojí v čele Vibe Clubu i pořadatelskýho teamu Špilberk Open Air. Nedokážu blíž popsat jak hrál (samozřejmě dobře, páč jsem pařila jak o život ;-) ), ale byl to zážitek tančit a sledovat východ slunce nad Špilasem :-).

     Úderem páté hodiny ranní party skončila a já se cítila tak napruženě, že bych bývala šla i do Vibu na afterparty, která měla končit až v 10h, ale co jsme si na chvíli sedli na lavku dole pod vstupem, naznali jsme, že bude lepší jet domů :-D.

     Kdybych to měla shrnout, hudba byla klasický "Vibe styl" na bázi techna a housu, organizace až na ty šatny dobrá, atmosféra výborná, především díky jedinečnýmu prostředí a pozitivně naladěným spolutanečníkům :-). Takže? Příští rok třeba zas :-)

     Seznam dalších rave parties v ČR i v blízkým okolí pro léto 2017 najdeš v kalendáři zde: http://ulozto.cz/!eTm5jDBJb4XN/kalendar-leto0-9m-docx

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář