Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Hardstyle Madness 4 (23.3. 2018)

24. 3. 2018

     "DJs these days, they wanna be a rockstar..."

     Konečně jsem šla zchecknout brněnský klub Watt, na jehož místě dřív bývala klasická diskotéka (kterou jsem 2x navštívila v rámci oslavy kámošových narozek - místo DJs pouštěč/jukebox co tam celou noc sázel rádiový taneční hitovky, kvalitnější mainstream s frekvencí tak 1 vál za hodinu a spousta debilních lidí...) - loni na podzim ale klub změnil majitele, prošel rekonstrukcí a trochu pozměnil koncept, což mu rozhodně prospělo, jak co se týče interiéru, tak i hudby co se tam hraje a ruku v ruce s tím i okruhu návštěvníků. Pódium je vyvýšené do úrovně prvního patra, takže jsou do děje vtaženi i ti "na balkóně"; jediná nevýhoda je, že když stojíš úplně pod stagí, tak na DJe nevidíš. Moc se mi líbí taky nástěnná videoprojekce, kterou si nejlíp užiješ opět z prvního patra - ne fakt to tam udělali dobře :-). Celkovej design taky lepší než předtím, zvuk jakbysmet, ale i tak to klidně mohlo být o kousek víc nahlas (konečně jsem si pořídila špunty do uší proti tinitu, takže by se to sneslo klidně hooodně nahlas - radši víc než míň :-) ). Jenom škoda že nebylo otevřený i druhý patro - zajímalo by mě, jestli jsou tam pořád fotbálky a kulec a tak... Jinak, ve Wattu sice taky bývají diskotéky, ale i pořádný rave parties a jednou z nich byl i včerejší čtvrtej díl Hardstyle Madness, která se na tomhle místě konala poprvé (předtím to bývalo tuším v Elevenu).

     Jako první hrál Andraw, poměrně dost melodicky (což se na začátek očekávalo), ale i tak do toho zandával dost hard beaty (jinak by to nebyl hardstyle, což? :-D). Vity měl slabší začátek, ale pak taky rozjel docela slušný pekla; když o tom tak přemýšlím, všichni co ten večer vystoupili hráli luxusně, úplně nejvíc asi Badazz a Maicuss. Za zmínku stojí určitě i vystoupení George Crushera, kterej připravoval půdu pro závěrečný set hodně raw a hodně rychlou hardstylovou náloží, na kterou pak mohlo navázat duo Coremasters (Dzoska a SeJay z Flegmatek soundsystému), které přeživším naservírovalo vydatnou porci hardcoru a (převážně) frenchcoru - naprosto zničující rychta, v rámci této party super, i když už jsem slyšela i lepší HC sety... Jinak, z konkrétních tracků co zazněly, můžu krom výše zmíněnýho válu od Brennana Hearta ("Van Halen Is A Rockstar") vypíchnout třeba "One Of Us" od The Prophet, "Our Church" od Headhunterz nebo hardstylový remixy "LED There Be Light" od Rank 1, "Acid Disco Plastic Electro" od Hampenberga, "Pretty Fly (For A White Guy)" od The Offspring... 

     Atmosféra byla téměř po celou dobu akce naprosto dokonalá: dokonce bych řekla, že včerejší osazenstvo Wattu by mohlo být horkým kandidátem na cenu "best crowd ever" - asi je to i tím, že Hardstyle Madness představuje skoro jedinou možnost zažít v Brně živě hardstyle, ale ještě nikdy jsem nezažila, aby byla plocha plná lidí a kotel rozžhavenej do běla už hned na začátku při úvodním setu... Někteří tanečníci předvedli dokonce i nějakej ten jumpstyle :-). Vynikající atmosféru narušil jenom jeden agresivní krypl, kterej klidně začal týpka brutálně strkat přes celej parket lidi-nelidi - musím pochválit security, která ho rychle spacifikovala a vyvedla ven - STOP AGRESIVNÍM IDIOTŮM NA AKCÍCH VČETNĚ HARD AKCÍ! Hardcore moshpit je jedna věc, rvačky a podobný konflikty věc druhá... Je dost smutný že se na akcích objevujou i takoví lidi, kvůli kterým tam ta ochranka musí být... Akorát mohli být shovívavější vůči jednomu borcovi, kterýho nechtěli pustit dovnitř, protože už byl nalitej - byla jsem toho svědkem když jsem byla venku dávat čouda a je sice pravda, že na týpkovi bylo vidět že něco popil, ale nebyl zas tak úplně moc že by se sotva udržel na nohách nebo tak - to bych ještě pochopila že tam nechchou pustit někoho kdo je úplně na sračky, ale myslím že tohohle tam klidně pustit mohli... Ale jinak proti těm securiťákům nemůžu říct půl slova - mně vyšli vstříc když jsem přišla, páč při placení vstupnýho chtěli vidět i občanku (lidi pod 18 let sice na akci mohli, ale dostali jinou pásku a nenalejvalo se jim), kterou jsem si se všema ostatníma kartama schválně nechala doma (dělám to tak od tý doby, co jsem jednou na Výstavišti projebala tašku se všema věcma včetně peněženky a všech karet a průkazů co obsahovala) a nijak to neřešili, i když mohli - sice asi vypadám na svůj věk, takže je uvěřitelný že mi už 18 bylo, ale kdyby ti securiťáci byli piče, mohli by to hrotit...

     No, to nejdůležitější asi bylo řečeno, akci jsem si moc užila, vřele doporučuju Hardstyle Madness i samotnej klub (bývá tam třeba i trance, d'n'b nebo různý druhy housu od klasickýho přes mainstreamovej bigroom po undergroundovej tech-house - viz kalendář akcí) - super prostory, zvuk ucházející, slušná ochranka, šatna za pusu, výběr a ceny na barech normální no a v případě konkrétně Hardstyle Madness kvalitní line-up a skvělá atmosféra B-). Tak příště repete? :-)

 

Kalendář akcí jaro 2018: http://uloz.to/!7tpjNtSpvs48/kalendar-jaro-201817-docx. V brzké době tady na blogu čekej recenzi na poslední EP od Code Black ;-)

 

     "This is what we're living for"       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář