Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Hardcore Operation 11 (8.3. 2019)

9. 3. 2019

     Kdo je z okolí Brna, má rád tvrdou elektronickou hudbu a nebyl na včerejší hardcore/tekno tancovačce na Favále, přišel o hodně :-). Hardcore Operation jsem se účastnila podruhé (report z třetího dílu zde: http://www.ja-a-moje-rit.estranky.cz/clanky/aktualne/report--hardcore-operation-3.html) a byl to stejnej mazec jako tehdy B-). Koncept byl lehce pozměněnej, ale stále se to celý motá kolem harder styles; oproti mé poslední návštěvě bylo techno na druhé stagi vystřídáno teknem. Jo a taky přibylo pár skromných dekorací na main stage, jinak stejná sorta ravers a hudebně stejná nakládačka :-P.

     Došla jsem nějak po deváté a hned si to štrádovala na prvního vystupujícího na main stagi: Freaks Warriora. Ten to vzal hodně zostra hned zkraje: měl hrát raw hardstyle, no mně to přišlo už dost rychlý, spíš jako takovej ten melodickej "mainstream hardcore". Docela sympatickej cápek, kterej si hraní dost užíval i přesto, že na něj pařilo jenom asi 5 lidí :-). Zahrál třeba remix "Freestylera" od Bomfunk MC's a ke konci track, kterej znám z Angerfistova mash-upu "Terror Of My Speedcore". Po skončení tohoto setu jsem se šla mrknout na vedlejší stage, na které zrovna hráli DJs ze soundsystému Badtekk, kterej měl na starost zvuk celé druhé stage (ta asi v životě neměla tak dobrý bedny jak teď B-) - a mimochodem je to jeden z prvních freetekno soundsystémů, jejichž hudbu jsem poslouchala (nevím proč jsem si dřív myslela, že se jmenuje Badtekk 23, tak sorry jestli jsem to tak někdy někde psala :-D). Zatím tam nebylo moc lidí a bylo to takový příjemný podupáníčko; music zezačátku klasický tekno, pak trochu přitvrdili. Po nich začala hrát polská DJka Amarena svůj frenchcore set a já se přesunula opět na main, kde už měl Skais rozjetej svůj hardcore/crossbreed. Nevím jestli byl nejlepší, ale rozhodně to byl nejvíc danceable set večera; v podobným duchu pokračoval i Strange Position. 

     Pak se za mixák na hlavní stagi postavil australský headliner Tymon, kterej svým setem dokázal, že hudba nemusí být ultra-rychlá, aby byla tvrdá: hrál industrial hardcore, což je, řekla bych, něco mezi hardcorem a schranzem. Jak řekl jeden týpek: solidní náser :-). Po půl hodince jsem si šla na vedlejší stage poslechnout japonského DJe Tanukichiho, kterej v česku hraje dost často, tak jsem na něj byla zvědavá. Předvedl obstojnej hardtek, do kterýho mixoval různý žánry, jako třeba reggae nebo metal; nejvíc mě potěšil remixem songu "Blitzkrieg Bop" od Ramones a krom toho zahrál třeba taky track "Bull Rider" z Floxytekova posledního alba, který jsem nedávno recenzovala. Beats byly ovšem až na pár pasáží dost na jedno brdo... Poslechla jsem si ho nicméně až do konce a pak šla opět na hlavní stage, kde akorát Mephisto dokončoval svůj set. Po něm do akce nastoupil zabiják v masce Broken Brains, kterej svý vystoupení začal trackem s vokály ze songu "This Is The New Shit" od Marilyna Mansona a "One (Always Hardcore)" od Scooter a pokračoval legendárními tracky "A.C.A.B." a "Hardcore Hooligan" od Paula Elstaka. BPM se zvedlo tak na 200 a pro mě osobně to bylo skvělý zakončení téhle pekelné rychty. Pak se se svým terrorcorem měl představit ještě Kurwastyle Project, ale mně to takto stačilo a navíc se začal ozývat hlad, takže jsem ve 4 zvedla kotvy.

     Akce byla hudebně skvělá a rozmanitá - moc dobře jsem zatepala na obou scénách - zvuk taky topovka, pořádně nahlas z pořádných beden tak jak to máme rádi :-). Nechápu lidi co pařili přímo u těch beden bez špuntů do uší - volume bylo tak vysoký, že mi ty zvukový vlny u těch basů bez prdele rozevlávaly vlasy... Mno, na mých prvních akcích jsem byla taky taková frajerka s hlavou v bedně bez špuntů a taky z toho mám najisto nějaký % ztráty sluchu - kdo chce kam... :-). Atmosféra byla suprová a lidi někteří zamoc, ale v pohodě <3. Organizace OK: na místě byl CZCoreshop merch a Hard & Smart projekt (poskytuje na akcích tohoto typu info o drogách, kondomy, špunty do uší atd.), časově všechno vycházelo jak mělo a tak, jen se divím, že nefungoval bar i na vedlejší stagi, když tam přitom v pozdějších hodinách bylo víc narváno než na mainu, a taky tam sem tam vypadával zvuk. A když jsem došla na Tanukichiho, byla tam zezačátku taková mlha ze suchýho ledu, že nešlo vidět na metr a do toho ty strobáče... Jakože bylo to good, ale mít v sobě nějakou drogu - třeba i jen trávu - asi z toho dostanu totální psycho a nějakou strašnou stíhu nebo holotrop :-D. Btw. jediný drogy co jsem si vpravila do těla byly 2 piva a 2 Red Bully - takže vlastně komplet na střízlivo - avšak stále 100% hardcore B-).

     Takže Hardcore Operation až na úplný kravinky opět luxusní, pořadatelům, DJs i všem zúčastnělým gabbers patří velká pochvala, že jsme si udělali tak skvělou party a pokud jsi na HCO ještě nebyl/a, doporučuju to napravit ;-). Kalendář různých dalších rave parties v Česku a na Slovensku na jaro 2019 najdeš zde: http://drive.google.com/file/d/1_Z_qIZjKmopQrBuTjDmxTvAwbWpyJhTD/view 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář