Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: DNB DNA - Special Raggajungle Night (8.2. 2019)

10. 2. 2019

     DNB DNA je rezidentní drum'n'bass/jungle noc, která se na Favále pravidelně koná už hezkých pár let. Teď v pátek jsme byli na speciální raggajungle edici, kde jako headliner vystoupilo pražské kvarteto Raggajungle.cz Showcase ve složení DJs Hundread & Rich a MCs Nu.C & Zachy. Předem říkám, že to byla dobrá party; vydrželi jsme cca od půl 10 skoro do 5ti a celou dobu se skvěle bavili :-).

     Party na hlavní stagi zahájil E2jz, který společně s Mercurem a Vaczkem tvoří Bassinfection Crew (tato banda toho dělá pro brněnskou d'n'b scénu opravdu hodně btw.). Začátek setu bylo čistě reggaečko, které pak plynule přešlo v raggajungle. Chtělo se mi tančit nahned, a to i když tam bylo jen pět a půl člověka, což je známka toho, že tento set bavil... A vůbec nevadilo, že spoustu těch tracků jsem měla naposlouchanou z mixů na youtube :-). Potom hrál Lazoo - to se party konečně začala rozjíždět: zvuk zesílil, rozjela se videoprojekce a light show a na place se objevovalo čím dál víc tanečníků. Lazoo tam nasázel klasický raggajungle, jeho set mě bavil, stejně jako ten předchozí... Pak se na stagi objevili headlineři a byli "trapně" nejlepší :-). Hundread hrál spíš instrumentální ragga skladby, DJ Rich pak spíš analogový basslines - luxusní basslines :-P. A live MCing prostě musím ocenit - zvlášť ten, co předvedl MC Zachy, kterej mimochodem přišel zandat i přes to, že měl před pár dny nějakej úraz a jeho ruka to nepěkně schytala. Ale dobří byli oba; valili jak v češtině, tak v angličtině. Mladej kterej zná ty reggae originály říkal, že některý songy v jejich podání nebyly moc dobrý; mně se to líbilo celý, ale já ty originály neznám, jen ty notoricky známý :-). Po skončení tohoto vystoupení se za mix postavil Cooldy, kterej hrál spíš oldschool jungle z vinylů a to byl taky výbornej set - řekla bych, že se i vyrovnal tomu předchozímu. Pak se k němu někdy nad ránem přidal Hrr.nec a tato dvojice tam pak bavila přeživší junglists až do konce.

     Druhou stage měli na starost DJs z Redrum Crew a celej večer tam rollovali klasický d'n'b. Teda asi, my byli většinu času na main stage: vedle jsme zavítali poprvé někdy kolem půl druhé (podle line-upu za mixem Mushka) a moc nás to nebavilo, tak jsme šli po chvíli zpátky a víc jsme tam zapařili až na poslední DJs (Pornz, kterej tam zandával dobrý neuro, a ten druhej nevím kdo byl - zkusím zjistit a doplnit).

     S účastí to bylo podobný jako minule na Planet Blue Night: první třetina slabý, na headlinery už bylo na parketu horko, ale místo ještě bylo, a na vedlejší stagi pařilo průměrně tak 5 lidí... ale zase tam byl příjemný chládek a hajzly nebyly ucpaný :-). Hudba byla dobrá - zazněly třeba takový vály jako Shy FX - "On The Run" nebo "Coming In Good" od DJ Hype!; klasiky jako "Chase The Devil" a "Welcome To Jamrock" dokonce víckrát, nohy mě bolí ještě teď. Zvuk OK, jednu chvíli během vystoupení Raggajungle.cz Showcase až moc nahlas, ale pak to zase trochu stáhli. Atmosféra příjemná, ale přecejenom mohlo přijít o něco víc lidí - když se to rozprostřelo na obě stage, byly vlastně poloprázdné obě. Nedávno jsem se s někým bavila o tom, že je d'n'b až moc populární - teď to tak moc nevypadalo, ale řekla bych, že to bude možná tím, že je těžký nadbytek akcí a když si fanoušci d'n'b z Brna a okolí můžou každej týden vybírat hned z několika, je logický že kluby nebudou zaplněný tolik, jako kdyby v Brně taková akce byla třeba jen jedna...

     Jinak byl točenej Vosavar, ganja, taky Red Bull, nějaká voda, spousta Coly a jídlo před i po party, takže mýmu žaludku bylo hej, ale tělo jinak po divokém tanci slušně rozbitý + starý dobrý pískání v uších, zapomněla jsem si totiž špunty :-D.

 

Kalendář rave parties v ČR/SR pro jaro 2019 klik zde: http://drive.google.com/file/d/1_Z_qIZjKmopQrBuTjDmxTvAwbWpyJhTD/view, kalendář na zimu pro přehled, co se bude dít v únoru, klik zde: http://drive.google.com/file/d/1RY9pRdb0CmrXxv-eanxnqTx3jGSPGZiY/view     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář