Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: DJs 4 Charity 2018 (17. - 18.8.)

19. 8. 2018

    Sedmý ročník charitativního open-airu DJs 4 Charity se konal v areálu vodního cvičiště 2 km za Hodonínem, kam se loni přesunul z Campu Josef v Dubňanech. Zrovna tam hrál ve stejným termínu (v pátek 17.) KSHMR s poměrně silným českým i zahraničním supportem (Marnik, Matamar, Tigi,...), což byla dost silná konkurence - shodou náhod jsme potkali jeho fans v Hodoníně na nádru a na samotným fesťáku bylo daleko míň lidí, než jsem čekala. Na louce vyhrazené pro stanové městečko bylo pár stanů... V 8 večer na main stagi pár lidí... A v sobotu přes den v podstatě nikdo... Navíc hlavní program v sobotu začal aspoň o 2 hodiny později - nedivila bych se, kdyby to bylo kvůli malé účasti... Mělo to ale i svoje výhody: spousta místa, žádný fronty a nejčistější TOIky co jsem kdy viděla :-).

     Napůl betonový areál vodárny a přilehlých hangárů u řeky Moravy mi pro tento druh akce přijde super. To místo má ve spojení s technem takovou "svou" atmosféru a celkově se mi líbí, že je tam mimo areál festivalu kam jít, i když v řece se koupat nedalo... Výhodou je i dobrá dostupnost: kousek od areálu staví bus, jezdí tam taxík za stovku, popř. se dá i dojít pěšky.

     Na fesťáku byly 4 stage, 2 bary, gril, vinotéka, čajovna, charitativní stánek, chill zóna, sprchy (jen se studenou vodou, ale v tom horku to vůbec nevadilo), krom TOIek i normální WC (což mě překvapilo) - prostě všechno. Všechno dobře označený. Ceny za pití lidský, za jídlo trochu víc nadsazený, ale v pohodě. Vstupný za pusu a výdělek z něj (pokud teda nějakej bude vzhledem k bídné účasti) navíc poputuje dětskému domovu nebo psímu útulku :-). Všichni byli moc příjemní - jak pořadatelé, securiťáci a barmanky, tak i účastníci (akorát si v sobotu na main týpci nemuseli házet s prasklým lightstickem přes celej dav - bylo to docela nebezpečný, ale aspoň byla sranda :-) ). Takže organizace super a nálada friendly, tak jak to má být.

    V pátek se mi nejlíp pařilo na set od Fishe na d'n'b stagi. Byl tam takovej fajn pískovej povrch a plac jsme měli v podstatě sami pro sebe, tak jsme tam mohli rozjíždět totální d'n'b step :-). Suprově zahrál i X.Morph, kterýho si pamatuju z jedné Bassproof v Brně na Favále - tvrdost a poctivost. Na techno main stagi to totálně rozsekal headliner z Belgie Tom Hades; moc se mi líbil i úvodní set Paula La Poyd ze slovenské crew Idem Na Techno. Z obsazení house stage jsem v pátek slyšela jen Orbitha, kterej hrál, přišlo mi, na styl Kolsche - nebylo to špatný, ale víc mě baví, když hraje techno.

     V sobotu hrála přes den jen malá Vinotéka stage: tam jsme se byli podívat jen na chvíli, nevím kdo tam zrovna hrál, ale byl to takovej příjemnej ranní funky housík :-). V rámci rekonvalescence z pátku jsme velkou část soboty trávili na dece ve stínu pod stromem a na muziku šli až později odpoledne. Jak už jsem psala, hlavní program na třech stagích začal nakonec až někdy o 5ti; nejdřív na house stagi. Tam hrál jako první E.Lec. Nikdy dřív jsem o něm neslyšela a pařili jsme na něj skoro jediní, ale zahrál výborně. Fresh deep house ideální na rozjezd. Po něm hrál Dubler; o něm už jsem slyšela a teď ho poprvé slyšela naživo. Hrál o něco živěji, spíš tech-house/minimal, bavilo mě to. Na d'n'b stagi mě z těch co jsem slyšela nejvíc bavil Kollmixx - perfektní liquid B-). A co se týče hlavní stage: Marcus Cooper nebyl špatnej, ale OMG - Paul Hubiss bylo to nejlepší, co jsem na techno pódiu za víkend slyšela! Ve spojení s monstrózním ozvučením stage TOP - tenhle sound láme skály kámo... Chtěla jsem si počkat i na druhýho headlinera Da Fresh, ale spánkový deficit v kombinaci s polorozpadlýma botama na mých nohách udělal svoje: nohy mě bolely jako svině a když jsem si sedla do chill zóny, šlo na mě spaní tak, že jsem to o půlnoci zalomila (na "příkrm" jsem už po pátku neměla náladu)... Trochu mě to mrzí, ale co už, třeba někdy příště :-).

     Takže celkově? Super hudba, super místo, super organizace, fajn lidi, ale nezaslouženě malá účast... Mainstream holt táhne víc; i tak si ale myslím, že mohlo přijít víc lidí... Spousta místa je sice fajn, ale když před stagí tepeš sám/a, tak to atmosféře moc nepřidá... Takže pokud seš z Jihomoravského kraje, koukej příště dovalit a podpořit výbornou akci a zároveň i opuštěný děti a hafany!

     Co nás ještě čeká toto léto? http://drive.google.com/file/d/1AaUmwfHHFij1rG5U8E-rbTRhhBfZvcuN/view A co na podzim? http://drive.google.com/file/d/1ZJiKH4uV8uX70J-sqTWNN_mIsqsK6LJC/view         

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář