Jdi na obsah Jdi na menu
 


Report: Bassinfection 7.4. 2017

10. 4. 2017

     Další díl Bassinfekce se konal opět v brněnském Sono Centru. Opět nebylo povoleno vycházet ven (tentokrát to aspoň dopředu oznámili a nebyly vypouštěny žádné dezinformace), prý kvůli hluku a bordelu. Jen by mě zajímalo, jak to bude Sono řešit, až od května nebudou povolené ani kuřárny - řekla bych, že návštěvnost klesne tak o polovinu - moc si nedokážu představit, že silnej kuřák vydrží celou noc bez cigára, obzvlášť na podobné party... Takže v tomto ohledu se bohužel nic nezměnilo (za což teda organizátoři nemůžou, protože tyhle podmínky si diktuje Sono...). Pokud se ale dobře pamatuju, tak se oproti minule lehce změnilo uspořádání prostoru: přístupná byla krom hlavní plochy jen terasa v 1. patře, zbytek byl VIP (na podzim byla přístupná 2 patra a VIP byl jen ten nejvyšší balkon) s tím, že na té přístupné terase chyběly stolky a židle, takže pokud si chtěl člověk sednout, viděl kulový... Což teda nechápu, proč to tak udělali - tím byl docela snížený komfort, ale ok... Další změnou byly otřesný zlodějský ceny na barech a to by mě zajímalo, jestli je to taky jedna z věcí, kterou určuje Sono, nebo jestli tohle záleží na pořadatelích... Jako i těch necelých 40 kč za pivo je hodně, ale na akcích to tak bývá že stojí škopek cca 35 - 39 kč, ale jako abych dala za dvě piva kilo, to už je fakt přeháňka :-ú... A to jsem si myslela, že chcou za pivo skoro 50 kč jenom na Apokalypse :-/... No přece jenom se vyskytla jedna pozitivní změna v organizaci: přibyl projekt Hard'n'smart, kterej zahrnuje poskytování informací o drogách, alkohol tester, pitnou vodu, kondomy či špunty do uší zdarma :-) (už jsem se s ním jednou setkala na Favále na Hardcore Operation). Tak, a teď už k muzice.

     Headlineři tohoto dílu byli holandští Dope D.O.D., kteří sice dělají hip hop, ale rozhodně nejde o žádný komerční půl-dolary. Ačkoliv je moc neznám, jejich texty se zdají být o něčem, jejich beaty jsou hodně bassový (jinak by asi nehráli na Bassinfekci :-) ) a celkově je jejich rap celkem tvrdej; o vzezření těchto týpků nemluvě :-P. Ti ale hráli až o půl 12., my přišli před desátou už na rozehřívací sety od NTKZ a MethlabDJ. Byla to taková směska všeho možnýho: lehčího d'n'b, jungle, drumstepu a hip hopu; hlavně MLDJ se snažil party people správně navnadit na Dope D.O.D. mixováním hip hopových tracků (např. od Onyx, kteří dělají rap na podobnej způsob a mají s nima nějaký featy). Samotní Dope měli trochu zpoždění, ale jejich vystoupení stálo za to. Za skandování "Dope D.O.D.!" se za mixpultem objevil jejich DJ v roztomilé masce :-), na videoprojekci se rozběhlo docela psycho intro, nalítli tam ti další dva (sry že nepoužívám jména - fakt je zas tak neznám) a začala show... Pod pódiem byl moshpit jak kráva, asi 2x vznikla wall of death :-). Mně stačilo se opodál houpat do rytmu, mávat rukou ve vzduchu jak krypl a občas opilecky zařvat :-D - ono když člověk něco nemá moc naposlouchaný a nemá v sobě žádný speedy svinstva, tak ho to zas tak nevyburcuje, ale bavilo mě to.

     Pak už byl až do konce jen a pouze neurofunk v podání druhého headlinera Current Value, po něm rakušana Isee a nakonec hrál Mercur. To byla největší jízda, výborně jsem si zapařila, ale nějak mi ta poslední vystoupení splývají dohromady; svůj podíl na tom má určitě i ta spousta drinků co jsem vypila... Rozhodně to byla z hudebního hlediska dobrá akce, jak co se týče drumů, kvůli kterým jsem tam šla hlavně, tak i co se týče Dope D.O.D.: já hip hop/rap zas tak nemusím, resp. záleží na tom jakej a není to co se týče hudby moje priorita (o kultuře ani nemluvě - snad nikde jinde se nesetkáš s tím, aby do sebe tak nehorázným stylem valili lidi, kteří by měli táhnout za jeden provaz a hlavně kolikrát ani nechápeš, kvůli čemu vlastně... a je toho víc, ale to je fuk), ale na ně jsem byla zvědavá a celkově jsou jedni z mála hip hopových interpretů, jejichž vystoupení bych byla ochotná podpořit... a nezklamali. Byl to vlastně po Smackovi můj druhej rapovej koncert a jako dobrý, možná i lepší než Smack :-). Zatím se ale ani jeden díl Bassinfection v Sonu nevyrovnal mé první Bassinfekci v dubnu 2014 na Zbrojovce (s Evol Intent, Gancher & Ruin, Mefjus atd.) - ani hudebně, ani organizačně.

     Změna místa konání se podepsala na atmosféře jak co se týče charakteru místa (počmáraná stará továrna se pro podobný akce fakt přecejenom hodí víc než takovej klub a videoprojekce může být dobrá jak chce), tak i věcí jako je prostor (5 stagů a 1 stage je docela rozdíl) nebo pravidla... Zbrojovka byla prostě víc free, ať už co se týče kouření (i když pak už na to taky lidi srali jak se kotel zaplnil a pálili to i tam), cen pití nebo třeba security... Na Zbrojovce chtěli akorát u vchodu vidět lístek, tady nás prohledávali jak kdybysme tam chtěli propašovat bombu a než se to trochu zaplnilo, tak nás ty plešatý gorily sledovaly na každým kroku a zdálo se mi, že jich tam bylo celkově nějak moc, rozhodně víc než minule... Naštěstí jsem teda neviděla že by někoho třeba neprávem vyvedli jak si na to stěžovali lidi minule, ale i tak to není dvakrát příjemný být pod takovým dohledem. Jednomu securiťákovi se ovšem na druhou stranu povedl zákrok, když skočil mezi týpky co se tam začali rvát a roztrhl je od sebe: za to palec nahoru, na takový akce rvačky nepatří, to ať si nechaj na diskotéky a koncerty Ektora... A jeden nás tam budil, když už jsme tam začali přiopilí usínat, tak dík bro :-D.

     Jinak tam byli krom těch dvou rváčů samí v pohodě lidi, nenatrefili jsme na žádný dementy (ono jich na těchto akcích ani moc nebývá, ale občas člověk do nějakýho hovna šlápne...), takže fajn. Lidi dobrý (hlavně mně dělal společnost ten nejlepší <3), hudba dobrá, jen bych to asi fakt dělala jinde než v Sonu     

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář