Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pantograffiti jam a nedávné události na brněnské graffiti scéně

15. 5. 2017

     Opět budu psát o graffiti... Asi před týdnem v Brně proběhl zatím největší graffiti jam v ČR, kterej pořádal Pantograff (účastnilo se asi 200 writerů a malovalo se na zóně u Šmeralu a na Plynárenské - fotogalerii najdeš na FB stránce Graffiti Brno). Načež se začal řešit jeden nešvar a to, že pár dní po jamu (asi 3, 4 dny) došel týpek (Rene/Hope) na Šmeral a přejel svýma věcma asi 6 čerstvých pieců, z nichž některý byly hodně slušný. Samozřejmě ho všichni zdissili, protože i když ty jeho věci nejsou špatný a na legále nic nezůstane věčně (dřív nebo později se přemaluje všechno) existuje jistý nepsaný pravidlo, že se na zónách crossí jenom sračky nebo věci, co už tam nějakou dobu jsou a všichni čekali, že tam ty dobrý věci z jamu (a dobrá byla většina) vydrží aspoň měsíc. Takže boreček má oficiálně zákaz nákupu barev v Pantograffu a vyvěsili na fejzbůk jeho fotku, aby všichni věděli kdo to je - myslím, že až ho ti co se jich to týká potkaj, ještě si to s ním vyřídí - daj mu na držku, zlámou ruce a cany narvou do prdele :-).

     Co však nevidím, dneska Pantograff přidal fotky, jak to na některých zdech vypadá aktuálně: Hope crossnul i nějaký věci na Plynárenské (v tomto případě oprávněně - šlo o mrdky od Curtise a Jára.C + teda ještě Neptuno, jehož trash se ještě jakš takš dal) a objevily se i nějaký nový piecy na Šmeral zóně... TÝDEN PO JAMU. Konkrétně od Ovas a Rock (jejichž věci jsou hooodně krutý a jsou to prý Španělé, takže je dost možný, že o jamu ani nevěděli, ALE viz dále) a ZOOT + SYT. Je strašně zajímavý, že Hope se strašně řešil, ale proti tomuhle nikdo nenapíše ani čárku... Věci v ulicích od obou crews - ZOOT i SYT - jsou obecně hodně dobrý (hlavně od ZOOT), v Brně jsou pojem, ale přijde mi jako ostuda, že se chovaj úplně stejně jako ten, kterýho všichni dissili: věci který přejeli (resp. aspoň jedna z nich) si rozhodně zasloužily být tam dýl (stejně jako ty, co přejeli ti Španělé) a vedle toho tam pár sraček hodných crossu zůstalo... WTF?

     A lidi to ještě obhajujou: toyoviny z Plynárenské jsou prý "zničené" a ZOOT & SYT si tohle prej dovolit můžou; ačkoliv to co tam udělali je jednoduchej styl, kterej s přehledem zvládám i já (a to se nepovažuju za někoho, kdo maluje bůhví jak) a to co tam bylo předtím byl propracovanej wildstyle - sice průměrnej, s tím že ten kdo to dělal nemá takový jméno, ale troufnu si říct, že lepší než to jejich (taky ty složitější věci vyžadujou větší skills pokud to má nějak vypadat že)... Minimálně to nebyla žádná toyárna narozdíl od jiných pieců, co vedle toho zůstaly... Jakože WHAT? Graffiti scéna se v prdel obrací, toto fakt nepochopím...   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář