Jdi na obsah Jdi na menu
 


DSSS vs. GNWP - reflexe událostí 1. máje

9. 5. 2017

     Prvomájové pochody nácků a reakce opozic už jsou v Brně taková klasika. V době této události jsem zrovna byla mimo Brno, ale přesto se vyjádřím k tomu, o čem se v této souvislosti posledních několik dnů poměrně hojně diskutuje.

     V reakci na pochod DSSS a s ní spjaté Dělnické mládeže se tentokrát nekonala klasická antifácká blokáda, nýbrž akce Kdo si hraje, nehajluje. Té se účastnila i jedna šestnáctiletá skautka, jejíž fotka, na které probíhá výměna názorů mezi ní a jedním nazi plešounem, se stala doslova hitem internetu a to i v zahraničí. A samozřejmě podnítila diskuze, v nichž až nebezpečně převládaly názory obhajující nácky, jako že to vlastně nejsou náckové, a odsuzující onu holčinu jako "tu skutečnou neomarxistickou extrémistku", "sluníčkářskou smažku" apod. Odsudky často souvisely s logem GNWP ("Good night white pride", pokud by někdo nevěděl) na jejích podkolenkách.

     Přijde mi, že někteří lidi netuší, co jsou vůbec DSSS zač... Resp. že naivně věří tomu nevinnému prvnímu dojmu, jakým se tahle sebranka oficiálně veřejně prezentuje. Na svých stránkách se distancují od nacismu, proklamují věrnost tradicím v souvislosti s podporou rodin (pche...) a popisují kroky k dosažení "sociální spravedlnosti" (zpřísnění trestů včetně obnovení trestu smrti a zrušení výhod pro "nepřizpůsobivé" - nic s čím by se nedalo souhlasit). Všechno to mají tak jako hezky napsané, ani slovo např. o Romech či homosexuálech... Ale nikomu jaksi nedochází, že to není tak dávno, kdy byl tenhle spolek pod názvem DS rozpuštěn pro jeho přímé napojení na různé neonacistické skupiny či pro aktivity jeho členů, které neonacismus propagovaly, a tak si teď musí dávat pozor na jazyk :-). Alespoň v oficiálních médiích :-). Páč v reálu na tady těch jejich akcích jde vidět, co jsou zač: každej druhej je tam pleška co beze studu začne hajlovat po tom co si dá v hospodě pár piv a co bojuje proti "nepřizpůsobivým" zapalováním bezdomovců a za "sociální spravedlnost" fyzickým napadáním lidí s jiným názorem. Valná většina z nich provolává "cigáni do plynu", "smrt gayům" a tak (a často nevynechají ani Vietnamce, Ukrajince nebo "negry") :-). Ale to české ovečky nevidí, protože se taaak snadno nechávají chytit na hesla odporu proti (nejen) nelegálním imigrantům a islámu (samozřejmě bez rozlišování radikálních forem islámu podporujících terorismus a jeho ortodoxní, sexistické salafistické odnože nenávistné vůči ateistům či homosexuálům od umírněných forem islámu - moc složitý pro bezmozky...). A to je prosím pěkně ta jejich obrana vlasti, rodiny a tradic: rasismus, xenofobie, šovinismus, homofobie, militarismus (DSSS chce obnovit brannou povinnost), to vše v agresivním pojetí - ne, vůbec to nejsou náckové :-D. To by se asi někteří divili, kdyby tihle mamrdi vyhráli volby a náhle by do plánu boje proti nepřizpůsobivým přibylo obnovování "pracovních táborů pro nepřizpůsobivé" :-)...

     To, že někdo považuje antifašismus za extrémismus a ještě mele něco o svobodě a demokracii už je vrchol. Když pominu to, že tady skutečná svoboda či demokracie není a asi ani nikdy nebude (páč lidi furt dokola jen volí menší zlo a demokracie braná vážně není nic jiného než anarchie, k jaké se s přístupem většiny tahle společnost nemá šanci nikdy dopracovat); jak může někdo obhajovat něco, co je v přímým rozporu se svobodou a zároveň označit iniciativu, která se proti tomu staví za extrémismus??? To je trošku demence ne? A pokud někdo říká, že se mu nelíbí, když někdo označí člověka co pouze nesouhlasí s bezhlavým přijímáním imigrantů bez prověřování nebo s pozitivní diskriminací (což není případ příznivců DSSS, neboť jejich ideologie toto dalece přesahuje) za nácka, tak proč pak ten člověk hned označuje někoho, kdo je proti rasismu či extrémnímu agresivnímu nacionalismu za neomarxistu, sluníčkáře nebo feťáka? Není to náhodou úplně to stejný? GNWP nemá s neomarxismem nebo podobnou píčovinou nic společnýho: odjakživa šlo o odpor vůči rasismu, neonacismu či fašismu... A že se někteří lidi s nášivkama GNWP rvou s náckama nebo podnikají ostřejší blokády jejich pochodů... No a co? Výměna názorů holt někdy vyeskaluje, obzvlášť když jedna strana jedná už ze své podstaty útlakově - jen masochista si nechá srát na hlavu a toleruje netoleranci, ať už se jedná o nácky nebo třeba islámský radikály...

     Já to říkám pořád, že je tenhle národ nechutně kryptofašistickej, jen je otázka, jestli za to může "jen" hloupost a nevědomost lidí ve spojení s neochotou otevřít oči a vyjít ze své připosrané omezenosti, nebo jestli tady latentně přímo bují tahle fašounská rakovina a infikuje svoje okolí... Už jenom to, kolik lidí dává najevo svou hrdost spojenou s bílou rasou a vystupuje proti míšení - jako by to snad nebylo jen dílo náhody kde se člověk narodí, jako by si snad každej nemohl svobodně vybrat, s kým naváže milostný vztah a založí rodinu... Mimochodem mě strašně baví, jak si v poslední době berou do papule pojem multikulturalismus lidi, kteří mají dost zkreslenou představu o tom, co znamená - a tací byli k vidění i na prvomájovém náckovském pochodu. Transparent hlásající něco o identitě a anti-multikulti mě docela rozesmál :-). Ono už jen slovo multikulturalismus je odvozené od toho, že je na jednom místě více kultur, které si svou identitu PONECHÁVAJÍ (samozřejmě do té míry, v jaké nepřekáží ostatním); míšení ras, etnik či národností je možné, ale rozhodně ne nezbytné. Mít obavy z potenciální reálnosti Kalergiho plánu je určitě na místě, ale nejde dávat rovnítko mezi multi-kulti a nějakej úchylnej plán na vytvoření jedné bezkulturní rasy, která bude vůči elitám 100% poslušná a bude jen držet hubu a makat bez kladení vysokých nároků na vlastní potřeby... To NENÍ multikulturalismus.

     CHÁPEŠ?       

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář