Jdi na obsah Jdi na menu
 


Češi na sto způsobů: od nacionalistického terorismu po ekologické boje

16. 3. 2019

     Lidi mě snad nikdy nepřestanou fascinovat. Hlavně v tom, kolika odstínů lidství (záměrně píšu "lidství" a ne "lidskosti") může být člověk svědkem. Češi jsou v posledních dnech dobrej reprezentativní příklad. I ty jsi určitě slyšel/a nebo četl/a o teroristickém útoku proti muslimům, který na Novém Zélandě spáchala skupina nacionalistických extrémistů a zmasakrovala asi 50 lidí včetně žen a dětí, celý si to natáčeli a pak se tím ještě chlubili na internetu... Jednoduše řečeno čirý projev zmrdství a lidské ubohosti a zvrácenosti. Přesto se najde spousta takových, kteří to schvalují. Paradoxně se však jedná o ty samé inteligenty, kteří nenávidí muslimy "protože teroristické útoky". Tak si říkám, kde se stala chyba?... Argumenty typu "můžou si za to sami" tomu nasazují korunu: eh, jasně, ti lidi v té mešitě totiž určitě mohli za to, že jiní muslimové někde na druhým konci planety něco vyhodili do luftu a zabili při tom X lidí - sice o nich vůbec nic nevíme, ale zaručeně si to zasloužili! Stejně jako si my všichni bílí evropští ateisti zasloužíme odpravit ze světa, protože jsou mezi náma hajzlové co vraždí a znásilňují - logika level 9000 vole... Snad nemusím dodávat, že ti obhájci nacionalistického terorismu myslí úplně stejně, jako náboženští extremisti z Islámského státu...

     Na druhou stranu člověka potěší, když vidí že lidi občas podporují i dobrý věci. Čeští studenti se připojili k tisícům dalších v jiných zemích, aby upozornili na čím dál tragičtější stav naší planety a vyzvali politiky, aby dělali svou práci a řešili ho. (Viz např. tyto články: http://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/protest-studenti-friday-future-klima-snizovani-emisi_1903151046_jgr; http://www.novinky.cz/domaci/499922-poslanci-vyslyseli-protestujici-studenty-a-budou-resit-ochranu-klimatu.html) Za mě rozhodně palec nahoru, jen si myslím, že je docela nešťastné to pojímat jako demonstraci proti klimatickým změnám: ty se totiž dějou naprosto přirozeně i bez přičinění lidí a bývaly doby, kdy bylo na Zemi daleko tepleji než teď (a bylo to dávno předtím, než přišel těžký průmysl). Radši by se měla prosazovat silnější ochrana přírody obecně, upozorňovat na zamoření plastovým odpadem, otrávený vzduch, odlesňování, nedostatek vody, vymírání celých zvířecích druhů atd.

     Každopádně jsem ráda, že se něco děje a demonstranti i všichni ostatní, co se snaží žít třeba jen trochu ekologičtěji, mají mou plnou podporu. A fanoušci násilnických nácků, jakýchkoli teroristů a podobných nešťastných existencí mají mou upřímnou lítost a pohrdání: že vás huba nebolí a hanba nefackuje vůbec uvažovat tímto stylem a přát smrt někomu koho neznáte jen kvůli jeho vyznání - fuj fuj FUJ! Flusanec na vás, vy zakomplexovaní ubožáci... Když vám tak vadí agresivní politika bezpráví, kterou pěstují radikální islamisté, proč radši místo podpory dalšího bezpráví a agrese nepodpoříte boj za mír, svobodu a lidská práva? Právnička bojující za práva žen v Íránu tam teď dostala za svoje aktivity jako trest 150 ran bičem a 30 let ve vězení; spolek Amnesty International proti tomu vede kampaň (můžeš podpořit zde: http://www.amnesty.cz/pripad/iran-nasrin-sotudiova), ale to nikoho z vás nezajímá, protože jste jen vlastním životem frustrovaná pokrytecká špína, kterou ve skutečnosti nějaká lidská práva vůbec nezajímají a jen si nějak potřebuje hojit svý bolístky... Uprchlíky tu nechcete, ale kdo z vás podepsal petici (http://www.amnesty.cz/case/zbrane-jemen?fbclid=IwAR3BtDvZfPxsmBjfsMW8TrXEA_kWYPMA-fwbliDLuF7X7EPafxoUpCV6YYI) za zastavení dodávky českých zbraní do Jemenu, kde už léta probíhá konflikt, před kterým někteří utekli i do Česka? Co se tak třeba konečně probrat, přestat ze svých problémů vinit lidi co s nima nemají co dělat, a dělat radši něco opravdu smysluplnýho? Prospějete tím sobě i svýmu okolí ;-)

     Každej má možnost se rozhodnout tím, jak bude žít a jaký činy bude podporovat pro to, jestli přispěje k tomu špatnýmu, nebo k tomu dobrýmu na světě. Podporovatelé násilí a nenávisti na základě národnosti, rasy, etnika, orientace, pohlaví nebo vyznání, přispívají k tomu zlu; bojovníci za ochranu planety, lidská práva a práva všeho živého na důstojný život, naopak k tomu aby byl svět lepší místo pro žití nás všech. Co si vybereš ty?

_______________________________________________________________________________

Dodatek ze 14.5.: Lidi tady obhajujou nejen teroristické útoky, ale i nejhorší formy policejní brutality a násilí... Po dlouhý době jsem narazila na zajímavej článek na Refresheru, pojednávající o události, o které se obecně dost málo ví: v reakci na studentské protiválečné protesty v USA na přelomu 60. a 70. let, které volaly po ukončení angažovanosti USA ve válce ve Vietnamu, byli americkou Národní gardou zastřeleni 4 mladí lidé a X dalších protestujících bylo kulkami zraněno. Důvodem bylo jen to, že účastníci protestu neuposlechli výzvu k rozejití se a vrátili zeleným granáty se slzným plynem, kterými je chtěli rozehnat; někteří prý házeli i kameny, někteří ovšem nehodili nic a přesto byli střeleni ostrýma do hlavy (což je ale kurevsky nepřiměřená reakce i proti těm, co házeli). Více podrobností v článku zde: http://refresher.cz/65285-Masakr-na-Kent-State-Americti-vojaci-vrazdili-neozbrojene-studenty-a-prezidenta-evakuovali-z-Bileho-domu. Podobný případ se odehrál včera v Texasu, kde fízl zastřelil těhotnou ženu po tom, co se zcela pochopitelně (byla těhotná) bránila proti použití taseru tím, že mu ho sebrala (viz: http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/504814-policista-v-texasu-zastrelil-zenu-ktera-mu-sebrala-taser-jsem-tehotna-kricela.html). Jasně, když neuposlechnu výzvu k rozpuštění shromáždění nebo se bráním zatčení, musím počítat s tím, že represivní složky sáhnou po donucovacích prostředcích, které by ale měly být přiměřené, když už (na davy existujou vodní děla a gumový projektily, na vzpouzející se jedince hmaty a chvaty). Z toho co jsem se dočetla a i z doslechu z jiných případů konstatuju, že USA je ten nejnechutnější policejní stát; no podle toho co čtu v komentářích by ho někteří chtěli mít i tady, jako by nestačilo, že naše benga stojí vždycky na straně nácků a mlátí lidi do krve i kvůli party na louce, obsazení nevyužívané ruiny nebo pomalovanýmu podchodu, nemluvě o následné šikaně na fízlárně jdoucí mimo práva zadrženého...

     Proč některý kundy obhajujou masakr studentů (což je teda fakt síla), plně chápu: debílci mají mindráček, že by sami na VŠ neměli, tak jim taková událost dělá dobře na ego, ale co lidi vede k tomu, že je v pohodě zastřelit těhotnou ženskou, protože se cuká a policejní prase má zrovna chuť někoho odprásknout jak psa, to mi hlava nebere :-/ :-ú. Pak nemaj být války, když lidi uznávají takovýhle svinstva... Jestli islamisti co hájí kamenování gayů a odpadlíků a znásilňování nezahalených žen, nebo slušnočeši co hájí střílení rebelantů a volají po trestu smrti za nepovolenou tvorbu - prašť jak uhoď, z bláta do louže, fuck na ně na všechny...!    

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář