Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anti-komunismus v Česku neumřel: pondělní demonstrace a Ondráčkovo odstoupení

6. 3. 2018

     Trochu mě zamrzelo, že jsem se o pondělní demonstraci v Brně, která začala v 18:00, dozvěděla až v pondělí v 19:00, ale podle fotek byla i beze mě účast hojná, což mě zase docela potěšilo :-). A za co se demonstrovalo? Na post předsedy komise GIBSu (Generální inspekce bezpečnostních sborů) byl dosazen bývalý SNBák a člen KSČM Zdeněk Ondráček, a právě proti tomuto dosazení se přišly ohradit tisíce lidí celkem v 11ti městech ČR. Mnozí zároveň poukazovali i na STBáckou minulost Babiše. A mělo to smysl - Ondráček radši sám odstoupil :-). Za sebe říkám: SUPER! Takhle by se mohlo demonstrovat proti všem komoušům a náckům :-). (Pár odkazů k tématu: http://www.novinky.cz/domaci/465240-ne-komousskym-mlatickam-obusku-z-gibsu-ven-tisice-lidi-protestovaly-proti-zvoleni-ondracka.html, http://www.novinky.cz/domaci/465336-ondracek-rezignoval-na-post-predsedy-komise-pro-kontrolu-gibs.html, http://www.novinky.cz/domaci/465351-nebudte-tak-namysleni-demokraticka-zumpo-vmetl-poslancum-ondracek.html)

     A že prý "demokratická žumpa" - řekl rudofašistickej hajzl :-D. Baví mě, jak se ho někteří fanoušci totality snaží obhajovat: on chudáček vůbec nevěděl za co se vlastně staví, vždyť mu bylo teprve 19 a zasahovat proti demonstrantům bylo přece povinné :'( :-D... Ne, pracovat jako fízl nikdy nebylo povinný a v 19ti letech už člověk není malý dítě - moc dobře věděl co dělá a co za systém jako SNBák brání (koneckonců se toho nikdy nevzdal vzhledem k tomu, jaké politické strany je členem). Ne že by současnej systém byl bůhvíjak lepší, ale aspoň tě neuvrhnou do žaláře za to, že nežvaníš a netvoříš podle oficiální šablony, ačkoliv k tomu některý věci nemají daleko (cenzura na internetu, represe vůči autonomní umělecké scéně atd.)... Bohudík že anti-komunismus v ČR ještě neumřel, ačkoliv je spousta lidí schopná tenhle ksindl volit v demokratických volbách...

     Zde petice proti Babišovi: http://www.milionchvilek.cz/ 

     A úplně na závěr pozvánka na studentskou demonstraci Vyjdi ven, která se bude konat v Brně na Náměstí Svobody 15.3. od 12:00 (od 13:30 pak bude debata v Divadle Bolka Polívky). Jedná se o protivládní demonstraci, jejíž požadavky jsou, aby:

- "vláda v demisi nekonala zásadní a personální kroky ani nevytvářela nové ústavní pořádky
- předsedou Vlády České republiky nebyl člověk, který čelí trestnímu stíhání
- předsedou Vlády České republiky nebyl člověk, který spolupracoval s StB
- místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nebyl člověk, který zpochybňuje holokaust
- ústavní činitelé neútočili na veřejnoprávní média a novináře obecně
- ústavní činitelé nepodporovali osoby, které se podílely na zločinném komunistickém režimu
- prezident České republiky ctil Ústavu ČR a její morální hodnotu"

Je doporučeno s sebou vzít metr nebo pravítko ;-) Plakát k akci: http://1url.cz/6tcSQ

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář