Jdi na obsah Jdi na menu
 


"Punkerka roku" na Brněnci: punková módní přehlídka???

26. 4. 2017

     Pokud máš facebook a sleduješ událost Brněnec festu, možná sis všiml/a, že včera pořadatelé přidali příspěvek ohledně vyhlášení soutěže "Punkerka roku", pod nímž se následně strhla debata, jestli je OK pořádat podobný soutěže na punkové akci. Mělo to spočívat v tom, že by se punkerky vyfotily v punkových hadrech, fotky by poslaly na mail, ty by byly posléze zvěřejněny a na FB by probíhalo hlasování. 10 nejlepších by bylo vyhlášeno přímo na pódiu Brněnec festu a rozdaly by se mezi ně CDčka, free vstupy na akce apod. 

     Můj názor je, že to je... debilní. I když iniciátorka soutěže hájila svůj nápad tím, že jde především o zábavu a že "punkerka roku" může mít klidně 150 kilo, přijde mi podobná módní přehlídka docela mimo vzhledem k tomu, že se každá punkerka chce líbit PŘEDEVŠÍM sobě a že punk je v prvé řadě o nějakých myšlenkách a postojích, ačkoliv s tím oblečení trochu souvisí. Když už, udělala bych spíš nějakou kreativní soutěž pro všechny (i pro chlapy): mohly by se posuzovat DIY výtvory vyjadřující nějakou myšlenku; třeba obrázky, básně, videa, komiksy, cokoliv. Je pravda, že i jednotlivé prvky punkové módy vyjadřují nějaký názor nebo postoj, ale udělat soutěž zaměřenou na vzhled je v každým případě prvoplánový a evokuje to pózu. Módní přehlídky k punku prostě nepatří :-). Snad jedině kdyby to bylo bráno s nadsázkou, jako parodie na klasické módní přehlídky - to by to mohla bejt aspoň sranda :-).

     Názory lidí na tuto akci byly vesměs negativní, i když pár holek psalo, že by se zúčastnilo... Příspěvek s komenty i příslušná událost byl každopádně smazán, takže to asi nakonec nebude... Podle mě je to teda fakt hovadina a určitě bych se toho neúčastnila, ale rozhodně by to pro mě nebyl důvod nejít na Brněnec nebo tak (bylo by horší, kdyby tam měli hrát třeba One Direction nebo nějaká nazi kapela :-D). Co si myslíš ty? :-)   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář